خانهمقالات راهنمای خرید غذا برای بچه گربه

راهنمای خرید غذا برای بچه گربه

13 دی 1401
0 245
راهنمای خرید غذا برای بچه گربه

ممکن است به نظر برسد که حتی برای بچه گربه‌های کوچک انتخاب‌های زیادی وجود دارد، اما خبر خوب این است که سبک زندگی یا شرایط حیوان خانگی شما هر چه باشد، یک غذای مناسب برای بچه گربه‌ها وجود دارد. بهترین غذا برای بچه گربه ها غذایی است که به طور خاص برای سن آنها تهیه شده باشد. غذای بچه گربه ها به طور ویژه با سطوح بسیار بالایی از پروتئین، که برای رشد مناسب ضروری است، و همچنین سطوح بالاتری از کلسیم، منیزیم، فسفر، روی و آهن برای کمک به ساخت استخوان ها و دندان های قوی ساخته شده است. غذای بچه گربه ها همچنین حاوی ویتامین C و ویتامین E بیشتری است که به حمایت از سیستم ایمنی بچه گربه ها کمک می کند. در مقاله سعی داریم تا در مورد خرید غذای بچه گربه شما را راهنمایی کنیم …

راهنمای خرید غذا برای بچه گربه

راهنمای خرید غذا برای بچه گربه

در نهایت، تصمیم گیری در مورد دادن غذای خشک یا مرطوب به بچه گربه یا مخلوطی از هر دو، به جز اینکه تحت تأثیر یک بیماری باشد، کاملاً به شما بستگی دارد!

فواید غذای خشک بچه گربه ها

 • اندازه گیری و استفاده از جیره های کامل خشک بچه گربه آسان است و پس از باز شدن ماندگاری بیشتری نسبت به غذاهای مرطوب دارند.
 • آنها همچنین به سلامت دندان های بچه گربه شما کمک می کنند. می‌توانید انتظار داشته باشید که بچه گربه‌تان غذای خشک را فعال‌تر بجود و این می‌تواند به حذف پلاک از روی دندان‌های بچه گربه‌های مسن‌تر کمک کند.
 • جویدن و بلعیدن های کوچکتر در بیشتر غذای خشک بچه گربه ها برای بچه گربه ها آسان است.
 • شما می توانید به بچه گربه خود دقیقاً همان مقداری که نیاز دارد بدهید.

فواید غذای مرطوب بچه گربه

 • برخی از بچه گربه ها بو و بافت غذای مرطوب را ترجیح می دهند، زیرا بوی قوی تر و نرم تر از غذای خشک دارد.
 • غذای خیس همچنان می‌تواند بسیار راحت باشد با کیسه‌ها و سینی‌های یک‌نفره که هر بار غذای تازه و آسان برای سرو غذا به بچه گربه‌تان می‌دهد.
 • بچه گربه شما مصرف آب بیشتری خواهد داشت.

راهنمای خرید غذا برای بچه گربه

نحوه غذا دادن به بچه گربه ها

گربه ها موجودات عادت هستند، بنابراین هر چه زودتر وارد یک برنامه معمولی شوید هم برای شما و هم برای بچه گربه تان بهترین است. به بچه گربه خود هر روز در یک مکان و در یک زمان معین، در یک منطقه ساکت که می تواند استراحت کند، به خوبی دور از سینی زباله غذا دهید.

سطحی را انتخاب کنید که به راحتی تمیز شود، یا از تشک غذای بچه گربه استفاده کنید و همیشه از یک کاسه تمیز استفاده کنید. زیرا گربه ها موجودات بسیار خاصی هستند. برخی از بچه گربه ها ممکن است ترجیح دهند از یک کاسه یا نعلبکی صاف غذا بخورند این همچنین می تواند به کاهش سرعت غذا خوردن کمک کند!

اگر بیش از یک بچه گربه دارید، مطمئن شوید که کاسه های تغذیه آنها در فاصله معقولی از هم قرار دارند تا از هرگونه درگیری جلوگیری کنید. اگر بچه گربه‌های شما واقعاً با هم کنار نمی‌آیند، حتی ممکن است نیاز داشته باشید که برای حفظ آرامش، مناطق تغذیه کاملاً جداگانه داشته باشید.

نحوه غذا دادن به بچه گربه ها که سیستم گوارشی بسیار حساس دارند

سیستم گوارشی بچه گربه شما می تواند بسیار حساس باشد بنابراین بهتر است از تغییر غذای او خودداری کنید. مگر اینکه برای جلوگیری از ناراحتی معده ضروری باشد. برای شاد و سالم نگه داشتن تازه واردتان، بهتر است از غذایی که پرورش دهنده یا مرکز نجات به آنها تغذیه می کرد، بچسبید، مگر اینکه از نظر تغذیه ای متعادل نبود. اگر بچه گربه شما ناخوشایند شد، ناگهان غذا را رد کرد یا شروع به کم خوردن کرد، با دامپزشک خود مشورت کنید.

اگر دامپزشک شما به شما پیشنهاد می کند که باید غذای بچه گربه خود را تغییر دهید، باید مطمئن شوید که این کار به تدریج انجام می شود تا هضم ظریف بچه گربه شما را مختل نکند. این مراحل را امتحان کنید:

 • غذای جدید و قدیمی را جداگانه به بچه گربه خود پیشنهاد دهید تا هر کدام را امتحان کند.
 • بعد از اینکه طعم آن را چشیدند، کمی از غذای جدید را با غذای قدیمی خود مخلوط کنید.
 • در طول 7 تا 10 روز، نسبت ها را افزایش دهید تا زمانی که فقط غذای جدید به آنها بدهید.

آن را به آرامی انجام دهید در برخی موارد تغییر ممکن است بیشتر طول بکشد.

راهنمای خرید غذا برای بچه گربه

مشورت در مورد رژیم غذایی بچه گربه با یک دامپزشک

اگر رژیم غذایی بچه گربه شما به دلایل سلامتی نیاز به تغییر دارد، باید با دامپزشک خود در مورد بهترین راه و زمان برای ایجاد تغییرات در رژیم غذایی آنها مشورت کنید.اگر از یک غذای مرطوب به یک غذای خشک تغییر می‌دهید، به یاد داشته باشید. که بچه گربه شما به طور فعال‌تری می جود، به آب بیشتری نیاز دارد. و ممکن است به جای غذا خوردن در یک جلسه، دوباره به کاسه خود مراجعه کند.

غذاهای خشک به بچه گربه شما انرژی بیشتری نسبت به غذاهای مرطوب می دهد، بنابراین ممکن است لازم باشد. برای دریافت همان مقدار کالری به بچه گربه غذای مرطوب بیشتری بدهید. گربه شما در هر سنی که باشد، باید مطمئن شوید که همیشه آب شیرین کافی دارد.

چه زمانی باید به یک بچه گربه غذای بالغ را شروع کرد

بچه گربه ها ممکن است شش تا هشت ماهگی بزرگ به نظر برسند، اما از درون هنوز هم بچه گربه هستند! استخوان‌های آن‌ها همچنان قوی‌تر می‌شوند و بدن‌شان همچنان پر می‌شود.

انتشار در :

درباره نویسنده

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0
  0
  سبد خرید
  سبد خالی استصفحه اصلی